bitdefender GravityZone Advanced Business Security

GravityZone Advanced Business Security

GravityZone Advanced Business Security został stworzony, aby zapewnić ochronę organizacjom poszukującym kompleksowej ochrony. Obejmuje nieograniczoną liczbę komputerów stacjonarnych, laptopów, serwerów, poczty e-mail i urządzeń mobilnych (maszyn fizycznych lub wirtualnych). Advanced Business Security opiera się na warstwowej platformie ochrony punktów końcowych nowej generacji, Dzięki sprawdzonym technikom uczenia maszynowego, analizie behawioralnej i ciągłemu monitorowaniu uruchomionych procesów najlepiej w branży zapobiega, wykrywa i blokuje zagrożenia.

GravityZone Advanced Business Security

Opiera się na warstwowej platformie ochrony punktów końcowych nowej generacji. Dzięki sprawdzonym technikom uczenia maszynowego, analizie behawioralnej i ciągłemu monitorowaniu uruchomionych procesów najlepiej w branży zapobiega, wykrywa i blokuje zagrożenia.

bitdefender business GravityZone Advanced Business Security

Najważniejsze funkcje

Oprogramowanie antywirusowe oparte na uczeniu maszynowy

Techniki uczenia maszynowego wykorzystują dobrze wyszkolone modele maszyn i algorytmów do przewidywania i blokowania zaawansowanych ataków. Modele uczenia maszynowego Bitdefender wykorzystują 40 000 statycznych i dynamicznych funkcji i są nieustannie szkolone na miliardach czystych i złośliwych próbek, zbieranych z ponad 500 milionów punktów końcowych na całym świecie. To znacznie poprawia skuteczność wykrywania złośliwego oprogramowania i minimalizuje fałszywe alarmy.

Inspektor Procesów

Inspektor Procesów działa w trybie zerowego zaufania, stale monitorując wszystkie procesy uruchomione w systemie operacyjnym. Wyszukuje podejrzane działania lub nietypowe zachowania procesów, takie jak próby ukrycia typu procesu, wykonanie kodu w obszarze innego procesu (przejęcie kontroli nad pamięcią procesu w celu zwiększenia uprawnień), replikowanie, upuszczanie plików, ukrywanie się przed aplikacjami numerującymi procesy i więcej. Podejmuje odpowiednie działania naprawcze, w tym zakończenie procesu i cofnięcie zmian wprowadzonych przez proces. Jest bardzo skuteczny w wykrywaniu nieznanego, zaawansowanego złośliwego oprogramowania, w tym ransomware.

Zaawansowany Anti-Exploit

Technologia zapobiegania exploitom chroni pamięć i podatne na ataki aplikacje, takie jak przeglądarki, czytniki dokumentów, pliki multimedialne i runtime (np. Flash, Java). Zaawansowane mechanizmy monitorują procedury dostępu do pamięci w celu wykrywania i blokowania technik exploit, takich jak weryfikacja połączeń API, stack pivot, return-oriented-programming (ROP) i inne. Technologia GravityZone jest wyposażona w zaawansowane rozwiązania, chroniące przed exploitami, których ukierunkowane ataki polegają na przenikaniu w infrastrukturę.

Zabezpieczenie i Kontrola Punktów Końcowych

Kontrola punktów końcowych w oparciu o politykę obejmuje zaporę sieciową, kontrolę urządzeń przy użyciu skanowania USB oraz kontrolę zawartości sieci przy pomocy kategoryzacji adresów URL.

Anti-phishing i Filtrowanie Zabezpieczeń Sieci Web

Filtrowanie Zabezpieczeń Sieci Web umożliwia skanowanie w czasie rzeczywistym przychodzącego ruchu sieciowego, w tym ruchu SSL, http i https, aby zapobiec pobieraniu złośliwego oprogramowania na punkt końcowy. Ochrona antyphishingowa automatycznie blokuje phishing i fałszywe strony internetowe.

Pełne Szyfrowanie Dysku

Pełne szyfrowanie dysku, zarządzane z poziomu Gravityzone używa Windows BitLocker i Mac FileVault, wykorzystując technologię wbudowaną w systemy operacyjne. Jest dostępne jako dodatek do GravityZone.

Zarządzanie Aktualizacjami

Nieaktualizowane systemy sprawiają, że organizacje stają się podatne na złośliwe oprogramowanie, incydenty bezpieczeństwa i naruszenia danych. Zarządzanie Aktualizacjami GravityZone pomaga Ci aktualizować Twój system operacyjny i aplikacje w całej bazie instalacji Windows – stacjach roboczych, serwerach fizycznych i serwerach wirtualnych. Jest dostępne jako dodatek do GravityZone.

Reagowanie i Powstrzymywanie Zagrożeń

GravityZone oferuje najlepszą na rynku technologię oczyszczania. Automatycznie blokuje/opanowuje zagrożenia, zabija złośliwe procesy i wycofuje zmiany.

Ochrona Ransomware

Rozwiązanie powstało w oparciu o analizy biliona próbek z ponad 500 milionów punktów końcowych na całym świecie. Bez względu na to, jak bardzo zmodyfikowane jest złośliwe oprogramowanie lub ransomware, Bitdefender dokładnie wykrywa jego nowe wzory, zarówno na etapie przed wykonaniem, jak i w jego trakcie.

Największa Chmura Rozpoznawania Zagrożeń

Globalna Sieć Ochrony Bitdefender to sieć 500 milionów komputerów, która codziennie przetwarza 11 miliardów zapytań bezpieczeństwa. Wykorzystuje zaawansowane mechanizmy uczenia maszynowego oraz korelację zdarzeń w celu wykrywania zagrożeń bez spowalniania użytkowników.

Automatyczna Naprawa i Reagowanie na Zagrożenia

Po wykryciu zagrożenia, GravityZone natychmiast neutralizuje je za pomocą odpowiednich działań, w tym zatrzymywania procesów, kwarantanny, usuwania i cofania szkodliwych zmian. Przesyła informacje o zagrożeniach w czasie rzeczywistym do GPN (Globalnej Sieci Ochrony), opartej na chmurze usłudze analizy zagrożeń Bitdefender, zapobiegając podobnym atakom na całym świecie.

Inteligentne Scentralizowane Skanowanie

Zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i wydajności maszyn poprzez odciążenie części procesów ochrony przed złośliwym oprogramowaniem na jeden lub więcej scentralizowanych serwerów zabezpieczeń.

Uniwersalny Zasięg

Advanced Business Security obejmuje wszystkie rodzaje punktów końcowych: fizyczne, wirtualne i chmurę; dowolne formy: stacje robocze, serwery, wbudowane, mobilne; dowolne systemy operacyjne: Windows, Linux, Mac; dowolne platformy wirtualizacji: VMware, Citrix, Microsoft Hyper-V, KVM, Oracle. Chroni organizacje każdego rozmiaru: skaluje od kilkudziesięciu do milionów punktów roboczych jedynie poprzez klonowanie wirtualnych urządzeń.

GravityZone GravityZone Control Center

Centrum Zarządzania GravityZone to zintegrowana i scentralizowana konsola, która zapewnia pojedynczy panel administracyjny dla wszystkich komponentów zarządzania bezpieczeństwem. Może być hostowany w chmurze lub wdrożony lokalnie. Centrum zarządzania GravityZone obejmuje wiele ról i zawiera serwer bazy danych, serwer komunikacyjny, serwer aktualizacji i konsolę internetową.

KORZYŚCI

Najlepsza Ochrona, Najlepsza Wydajność

Bitdefender wykorzystuje innowacyjne technologie, aby wykrywać wszystkie zagrożenia, od typowego złośliwego oprogramowania po zaawansowane ataki i ransomware, przy jednoczesnym zapewnieniu możliwie najmniejszego wpływu na wydajność systemu. GravityZone jest jedynym rozwiązaniem, które zdobyło jak dotąd wszystkie nagrody VBSpam i konsekwentnie zajmuje najwyższe pozycje w rankingach wykrywania spamu.

Uproszczone Wdrażanie i Zarządzanie Bezpieczeństwem

GravityZone Advanced Business Security zapewnia kompleksową ochronę i zarządzanie. Pomaga to nowoczesnym środowiskom IT radzić sobie ze wszystkimi atakami, eliminując konieczność zarządzania wieloma rozwiązaniami. Konsola lokalna GravityZone bazuje na wzmocnionej maszynie Linux urządzenia wirtualnego, a jej wdrożenie zajmuje mniej niż 2 godziny. Jego budowa, szczegółowe opcje oraz integracja z Active Directory, Citrix XenServer, VMWare vCenter, Splunk i Amazon web Services pozwalają zaoszczędzić czas i usprawniają procesy bezpieczeństwa.

Inteligentne Skanowanie i Zminimalizowane Zużycie Zasobów

Optymalizując i centralizując zadania skanowania, Bitdefender pozwala na uruchomienie do 30% więcej maszyn wirtualnych niż tradycyjne rozwiązania. W przeciwieństwie do rozwiązań opartych na sterowniku VMware vShield, Bitdefender obejmuje każde środowisko wirtualne i zapewnia funkcje równoważenia obciążenia, a także skanowanie pamięci i procesów.

Zwiększ Wydajność Operacyjną Dzięki Pojedynczemu Agentowi i Zintegrowanej Konsoli

Pojedynczy, zintegrowany agent bezpieczeństwa punktów końcowych Bitdefender eliminuje przeciążenie agenta. Modularna konstrukcja zapewnia maksymalną elastyczność i pozwala administratorom określić polityki bezpieczeństwa. GravityZone automatycznie dostosowuje pakiet instalacyjny i minimalizuje wpływ agenta. Zaprojektowany od podstaw dla post-wirtualizacyjnych i post-cloudowych architektur bezpieczeństwa, GravityZone zapewnia ujednoliconą platformę zarządzania bezpieczeństwem w celu ochrony fizycznych, zwirtualizowanych i chmurowych środowisk.

Kompleksowa, Opłacalna Ochrona

Bitdefender GravityZone Advanced Business Security daje firmie efektywną ochronę dla fizycznych i wirtualnych stacji roboczych i serwerów oraz dla urządzeń mobilnych, a każdy z systemów pobiera jedną jednostkę z licencji. Ochrona poczty Exchange jest zawarta w produkcie. Liczba skrzynek podlegających ochronie jest proporcjonalna do liczby jednostek licencji.

Wsparcie

Konfiguracja i instalacja rozwiązania GravityZone Advanced Business Security jest prosta, ale jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z Partnerem Bitdefender lub Wsparciem Bitdefender. Pomogą Ci oni w instalacji i konfiguracji produktu, zapewniając optymalną ochronę i wydajność, jakich potrzebują Twoje aplikacje biznesowe. Odwiedź: http://bitdefender.pl/dla-biznesu/uzyteczne-linki/wsparcie-techniczne

Specyfikacja / Wymagania Systemowe

GravityZone Advanced Business Security chroni komputery stacjonarne i serwery, serwery Exchange i urządzenia mobilne – maszyny fizyczne lub wirtualne. Serwery powinny stanowić nie więcej niż 35% wszystkich jednostek.