Dysk Sieciowy w Chmurze dla Firm

Nowa generacja wspólnej pracy na dokumentach! to wspaniałe rozwiązanie w czasach pandemii COVID-19

Prywatny Dysk sieciowy w chmurze to platforma dedykowana dla firm które chcą zachować kontrole nad danymi w firmie 

Udostępnianie dokumentów i wspólna praca na nich, wysyłanie i odbieranie poczty, zarządzanie kalendarzem i wideokonferencje – a to wszystko chronione najnowocześniejszymi zabezpieczeniami jakie zapewnia dysk w chmurze od CTiT, gwarantujący maksimum prywatności Twoich danych.

CTiT oferuje swoim klientom dysk sieciowy w chmurze zlokalizowany w 2 data center na terenie Gdyni i Gdańska – dzięki temu rozwiązaniu przez cały czas masz świadomość tego, gdzie fizycznie znajdują się Twoje dane. Dostarczamy nowoczesną, bezpieczną, skalowalną infrastrukturę – możesz dowolnie wybrać wielkość zarówno szybkiego dysku jak i dysku archiwum. W każdej chwili oferujemy możliwość dynamicznego powiększania dysku, tak by sprostać tempu rozwojowi Twojej firmy.

 

Najważniejsze korzyści Naszych usług informatycznych

Stuprocentowa kontrola

Oferowana przez CTiT chmura dla firm to lokalny dysk sieciowy zabezpieczony VPN skierowanych dla firm w Gdyni, Sopocie i Gdańsku. Dzięki temu przez cały czas wiesz, gdzie fizycznie znajdują się Twoje pliki i masz stuprocentową pewność, że ważne informacje przez przypadek nie znajdą się na niechronionym serwerze na drugim końcu świata. 

Kompleksowa platforma

Nasze rozwiązanie to nie tylko zwykły dysk sieciowy – oferujemy szereg narzędzi optymalizujących efektywność pracy na plikach na wszystkich jej etapach. Dzięki połączeniu wielu różnych rozwiązań w jedną, zintegrowaną platformę, nie tylko zwiększa się funkcjonalność, ale również zmniejsza liczba zagrożeń dla Twoich danych.

Maksymalne bezpieczeństwo serwerów i aplikacji 

Dokładamy wszelkich starań, by dane na naszym dysku sieciowym były bezpieczne jak w sejfie. Umożliwiają to unikalne rozwiązania takie jak  wykrywanie podejrzanych logowań oparte na machine learningu, rozbudowana weryfikacja wieloetapowa i zaawansowane narzędzia monitorujące.

Kluczowe funkcje:

Automatyzacja

Automatyzacja powtarzalnych zadań umożliwiająca znacząco zoptymalizować procesy biznesowe i zwiększyć efektywność Twojej firmy

Szybki i bezpieczny dostęp

Szybki i bezpieczny dostęp do istniejących magazynów danych takich jak FTP, Windows Network Drives, Samba, SharePoint i wielu innych.

Bezproblemowa współpraca

Bezproblemowa wspólna praca na dokumentach stanie się jeszcze łatwiejsza w połączeniu z bezpiecznymi wideokonferencjami umożliwiającymi robienie notatek w czasie rozmowy.

Zarządzanie i uwierzytelnianie użytkowników

Zarządzanie i uwierzytelnianie użytkowników oparte na najnowocześniejszych technologiach takich jak LDAP/Active Directory, Kerberos, Shibboleth/SAML 2.0 i innych.

 

Bezpieczeństwo danych

Bezpieczeństwo danych na najwyższym poziomie: kompleksowa kontrola dostępu do plików, wielowarstwowe szyfrowanie, uwierzytelnianie oparte o machine learning i zaawansowana ochrona przed atakami ransomware.

Elastyczność

Elastyczność – specjalizujemy się w dostarczaniu chmury dla firm i doskonale rozumiemy potrzeby wymagających klientów biznesowych. Bez problemów dopasujemy dysk sieciowy tak, by był skrojony na miarę potrzeb Twojego biznesu.

Dlaczego Chmura CTiT?

Lokalna infrastruktura Twojego Dysku Sieciowego
Gdynia, Sopot, Gdańsk

Zapewniamy dysk sieciowy który dedykujemy firmom z trójmiasta. Nasza usługa zbudowana jest na serwerach klastrowych składających się na zaprojektowaną przez nas od podstaw infrastrkutrę opartą o rozproszony, skalowalny system plików Ceph. Wszystko to mieści się w dwóch niezależnych centrach przetwarzania danych, zlokalizowanych w Gdyni i Gdańsku a nasza usługa inteligentnego backupu pozwala na przesyłaniu danych w czasie rzeczywistym do drugiej lokalizacji niż serwerownia wybrana przez klienta, co zapewnia stuprocentową pewność, że Twoje dane zawsze są bezpieczne.

Kompatybilność z RODO

Wiele popularnych rozwiązań takich jak Dropbox, Dysk Google czy rozwiązania QNAP,  tworzonych jest na potrzeby indywidualnych użytkowników, a nie wymagających klientów biznesowych. Prywatna chmura dla firm od CTiT to rozwiązanie stworzone wyłącznie z myślą o przedsiębiorstwach – dzięki temu otrzymujesz gwarancję stuprocentowej kompatybilności z RODO a także innymi regulacjami i standardami dotyczącymi przechowywania i przetwarzania danych. Tylko wybierając chmurę dla firm masz pewność, że dysk sieciowy w Twoim przedsiębiorstwie będzie w stanie sprostać oczekiwaniom biznesu. Dzieki naszej Chmurze Twoi klienci będą pewni że przekazywane Tobie dane będą dobrze zabezpieczone.

 Platforma dedykowana do pracy w zespole 

Oferowana przez CTiT chmura dla firm to kompleksowe rozwiązanie w przemyślany sposób integrujące szeroki zakres funkcji, dzięki czemu jedną platformą zastąpisz kilka lub kilkanaście pojedynczych narzędzi.

 • bezpieczna wymiana plików w obrębie firmy , pomiędzy organizacjami lub podwykonawcami
 • wspólne edytowanie online dokumentów  tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych oraz  tworzenie diagramów 
 • edytor kompatybilny z pakietem Microsoft Office, 
 • tworzenie i przechowywanie kopii zapasowych oraz kontrola wersji dokumentów
 • komentowanie plików, dodawanie notatek i udostępnianie linków
 • komunikator umożliwiający bezpieczne wideokonferencje
 • kalendarz, poczta email oraz szereg narzędzi do zarządzania zadaniami
 • zestaw rozwiązań udoskonalających bezpieczeństwo plików

Nieustanne przełączanie się między tuzinem różnych aplikacji od różnych dostawców jest nie tylko nieekonomiczne i nieefektywne, ale też niebezpieczne – zwiększa częstotliwość występowania błędów i pomyłek mogących stanowić zagrożenie dla Twoich plików. Wybór zintegrowanej platformy minimalizuje to ryzyko, znacząco optymalizując wydajność całej firmy.

Mnóstwo dodatkowych funkcji

 • dysk w chmurze szyty na miarę – nasza infrastruktura Wirtualnego centrum danych jest tak skonstruowana, by konfigurować, modyfikować i rozbudowywać funkcjonalność proporcjonalnie do potrzeb Twojej firmy
 • łatwa praca na plikach – wyszukiwanie, oznaczanie i tagowanie plików to tylko niektóre z funkcji mających zapewnić łatwe odnalezienie potrzebnych dokumentów
 • edytowanie i podgląd plików tekstowych i PDF, arkuszy kalkulacyjnych, obrazów i wielu innych
 • zaawansowane rozwiązania weryfikacji: LDAP/Active Directory, Kerberos, Shibboleth/SAML 2.0 i inne
 • zintegrowany skan antywirusowy dla zapewnienia maksimum bezpieczeństwa
 • rozbudowane mechanizmy logowania, w tym weryfikacja dwuetapowa oraz kompleksowy system zarządzania polityką bezpiecznych haseł
 • personalizacja – Usługe możemy podpiąć pod Twoją domene, łatwo zadbasz o wizerunek firmy dzięki ustawieniu własnego logo, zestawu kolorów i tła ekranu logowania

Udostępnianie dużych plików

Nowoczesny biznes często wymaga pracy na plikach dużego rozmiaru, takich jak obrazy czy pliki wideo. Chmura dla firm od CTiT gwarantuje taką samą łatwość i bezpieczeństwo dostępu i współtworzenia dokumentów niezależnie od rozmiaru i rodzaju wykorzystywanych plików.

Łatwy dostęp

Wysyłaj i pobieraj duże pliki łatwo i szybko gdziekolwiek chcesz – zadbaliśmy o to, by jakość pracy na plikach była równie wysoka na wszystkich platformach. Masz gwarancję szybkości i niezawodności niezależnie od tego czy korzystasz z przeglądarki, komputera lub urządzeń mobilnych.

Maksymalne bezpieczeństwo

Twoje Dane znajdują się na zaawansowane infrastrukturze opartej na dwóch centrum danych: Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego i Pomorskim Centrum Przetwarzania Danych. Takie rozwiaznie zapewni Twojej firmie przestrzeganie wszystkich regulacji i standardów. Dzięki temu zawsze wiesz gdzie są Twoje dane i ściśle kontrolujesz kto ma do nich dostęp.

Ścisła integracja

Specjalizujemy się we współpracy z wymagającymi klientami biznesowymi i doskonale rozumiemy złożone potrzeby przedsiębiorstw –Wiemy jak bardzo ważna jest szybkość działania na dokumentach graficznych. Dołożyliśmy wszelkich starań, by nasza chmura dla firm bez problemu współdziałała z popularnymi narzędziami takimi jak Adobe Photoshop, Premiere, InDesign, Lightroom i Illustrator. 

Wewnętrzne i zewnętrzne udostępnianie plików

Prosto, szybko i bezpiecznie udostępniaj pliki zarówno pracownikom na miejscu jak i za pomocą VPN partnerom biznesowym z drugiego końca świata. Masz gwarancję niezawodności niezależnie od rozmiaru i rodzaju udostępnianych plików. 

Wygodne omawianie dokumentów

Bezproblemowo komentuj pliki i otrzymuj powiadomienia o plikach z nowymi komentarzami. Korzystaj z wielu udogodnień umożliwiających łatwe informowanie wybranych użytkowników o zmianach w dokumentach.

Bezproblemowa praca wspólna

Podstawową siłą Chmury CTiT jest jego zdolność do zwiększania produktywności zespołu poza biurem, dzięki prostemu interfejsowi użytkownika na ktory jest dostępny na  urządzenia mobilnych oraz potężnym zintegrowanym funkcjom współpracy i komunikacji dokumentów. System daje informacje w czasie rzezczywistym  o udostępnieniach plikach  lub komentarzach na urządzeniach mobilnych a wbudowana wspólna edycja plików jest zgodna z pakietem Microsoft Office.

Komunikacja dostosowana do Twoich potrzeb

Efektywna współpraca na plikach wymaga szybkich i bezpiecznych, zintegrowanych metod komunikacji. Chmura dla firm od CTiT zapewnia możliwość nie tylko rozmów, ale również prostego i intuicyjnego nawiązywania połączeń teksowch i wideokonferencji.