bitdefender GravityZone Business Security

GravityZone Business Security

GravityZone został stworzony, aby zapewnić ochronę organizacjom poszukującym kompleksowej ochrony. GravityZone Business Security obejmuje ochroną nieograniczoną liczbę komputerów stacjonarnych, laptopów, serwerów, (maszyn fizycznych lub wirtualnych). GravityZone opiera się na warstwowej platformie ochrony punktów końcowych nowej generacji, dzięki sprawdzonym technikom uczenia maszynowego, analizie behawioralnej i ciągłemu monitorowaniu uruchomionych procesów najlepiej w branży zapobiega, wykrywa i blokuje zagrożenia.

 

 

GravityZone Business Security

Opiera się na warstwowej platformie ochrony punktów końcowych nowej generacji. Dzięki sprawdzonym technikom uczenia maszynowego, analizie behawioralnej i ciągłemu monitorowaniu uruchomionych procesów najlepiej w branży zapobiega, wykrywa i blokuje zagrożenia.

bitdefender business GravityZone Business Security

Najważniejsze funkcje

Oprogramowanie antywirusowe oparte na uczeniu maszynowy

Techniki uczenia maszynowego wykorzystują dobrze wyszkolone modele maszyn i algorytmów do przewidywania i blokowania zaawansowanych ataków. Modele uczenia maszynowego Bitdefender wykorzystują 40 000 statycznych i dynamicznych funkcji i są nieustannie szkolone na miliardach czystych i złośliwych próbek, zbieranych z ponad 500 milionów punktów końcowych na całym świecie. To znacznie poprawia skuteczność wykrywania złośliwego oprogramowania i minimalizuje fałszywe alarmy.

Inspektor Procesów

Inspektor Procesów działa w trybie zerowego zaufania, stale monitorując wszystkie procesy uruchomione w systemie operacyjnym. Wyszukuje podejrzane działania lub nietypowe zachowania procesów, takie jak próby ukrycia typu procesu, wykonanie kodu w obszarze innego procesu (przejęcie kontroli nad pamięcią procesu w celu zwiększenia uprawnień), replikowanie, upuszczanie plików, ukrywanie się przed aplikacjami numerującymi procesy i więcej. Podejmuje odpowiednie działania naprawcze, w tym zakończenie procesu i cofnięcie zmian wprowadzonych przez proces. Jest bardzo skuteczny w wykrywaniu nieznanego, zaawansowanego złośliwego oprogramowania, w tym ransomware.

Zaawansowany Anti-Exploit

Technologia zapobiegania exploitom chroni pamięć i podatne na ataki aplikacje, takie jak przeglądarki, czytniki dokumentów, pliki multimedialne i runtime (np. Flash, Java). Zaawansowane mechanizmy monitorują procedury dostępu do pamięci w celu wykrywania i blokowania technik exploit, takich jak weryfikacja połączeń API, stack pivot, return-oriented-programming (ROP) i inne. Technologia GravityZone jest wyposażona w zaawansowane rozwiązania, chroniące przed exploitami, których ukierunkowane ataki polegają na przenikaniu w infrastrukturę.

Zabezpieczenie i Kontrola Punktów Końcowych

Kontrola punktów końcowych w oparciu o politykę obejmuje zaporę sieciową, kontrolę urządzeń przy użyciu skanowania USB oraz kontrolę zawartości sieci przy pomocy kategoryzacji adresów URL.

Anti-phishing i Filtrowanie Zabezpieczeń Sieci Web

Filtrowanie Zabezpieczeń Sieci Web umożliwia skanowanie w czasie rzeczywistym przychodzącego ruchu sieciowego, w tym ruchu SSL, http i https, aby zapobiec pobieraniu złośliwego oprogramowania na punkt końcowy. Ochrona antyphishingowa automatycznie blokuje phishing i fałszywe strony internetowe.

Pełne Szyfrowanie Dysku

Pełne szyfrowanie dysku, zarządzane z poziomu Gravityzone używa Windows BitLocker i Mac FileVault, wykorzystując technologię wbudowaną w systemy operacyjne. Jest dostępne jako dodatek do GravityZone.

Zarządzanie Aktualizacjami

Nieaktualizowane systemy sprawiają, że organizacje stają się podatne na złośliwe oprogramowanie, incydenty bezpieczeństwa i naruszenia danych. Zarządzanie Aktualizacjami GravityZone pomaga Ci aktualizować Twój system operacyjny i aplikacje w całej bazie instalacji Windows – stacjach roboczych, serwerach fizycznych i serwerach wirtualnych. Jest dostępne jako dodatek do GravityZone.

Reagowanie i Powstrzymywanie Zagrożeń

GravityZone oferuje najlepszą na rynku technologię oczyszczania. Automatycznie blokuje/opanowuje zagrożenia, zabija złośliwe procesy i wycofuje zmiany.

Ochrona Ransomware

Rozwiązanie powstało w oparciu o analizy biliona próbek z ponad 500 milionów punktów końcowych na całym świecie. Bez względu na to, jak bardzo zmodyfikowane jest złośliwe oprogramowanie lub ransomware, Bitdefender dokładnie wykrywa jego nowe wzory, zarówno na etapie przed wykonaniem, jak i w jego trakcie.

Największa Chmura Rozpoznawania Zagrożeń

Globalna Sieć Ochrony Bitdefender to sieć 500 milionów komputerów, która codziennie przetwarza 11 miliardów zapytań bezpieczeństwa. Wykorzystuje zaawansowane mechanizmy uczenia maszynowego oraz korelację zdarzeń w celu wykrywania zagrożeń bez spowalniania użytkowników.

Automatyczna Naprawa i Reagowanie na Zagrożenia

Po wykryciu zagrożenia, GravityZone natychmiast neutralizuje je za pomocą odpowiednich działań, w tym zatrzymywania procesów, kwarantanny, usuwania i cofania szkodliwych zmian. Przesyła informacje o zagrożeniach w czasie rzeczywistym do GPN (Globalnej Sieci Ochrony), opartej na chmurze usłudze analizy zagrożeń Bitdefender, zapobiegając podobnym atakom na całym świecie.

GravityZone GravityZone Control Center

Centrum Zarządzania GravityZone to zintegrowana i scentralizowana konsola, która zapewnia pojedynczy panel administracyjny dla wszystkich komponentów zarządzania bezpieczeństwem. Może być hostowany w chmurze lub wdrożony lokalnie. Centrum zarządzania GravityZone obejmuje wiele ról i zawiera serwer bazy danych, serwer komunikacyjny, serwer aktualizacji i konsolę internetową.

KORZYŚCI

Zwiększ Wydajność Operacyjną dzięki Pojedynczemu Agentowi i Zintegrowanej Konsoli

Pojedynczy, zintegrowany agent bezpieczeństwa punktów końcowych Bitdefender eliminuje przeciążenie agenta. Modularna konstrukcja zapewnia maksymalną elastyczność i pozwala administratorom określić polityki bezpieczeństwa. GravityZone automatycznie dostosowuje pakiet instalacyjny i minimalizuje wpływ agenta. Zaprojektowany od podstaw dla post-wirtualizacyjnych i post-cloudowych architektur bezpieczeństwa, GravityZone zapewnia ujednoliconą platformę zarządzania bezpieczeństwem w celu ochrony fizycznych, zwirtualizowanych i chmurowych środowisk.

  • Zaimplementuj potężne, ale proste rozwiązanie i wyeliminuj potrzebę dedykowania serwerów, konserwacji i zatrudniania dodatkowych pracowników IT.
  • Zacznij szybciej z przedłożonymi szablonami polityk bezpieczeństwa
  • Scentralizowane zarządzanie, pojedynczy panel administracyjny
  • Redukuj koszty i zapewnij scentralizowaną ochronę dla dowolnej liczby użytkowników.
  • Wraz ze scentralizowanym zarządzaniem, pracownicy nie muszą już więcej sami dokonywać aktualizacji, monitorować programów i rozwiązywać problemów bezpieczeństwa i mogą w 100% skupić się na pracy.
  • Łatwe zdalne wdrażanie
  • Raporty szczegółowe – dla zaawansowanych administratorów dostępne są szczegółowe ustawienia polityk, ale również użytkowcy bez zaplecza informatycznego odkryją łatwość zarządzania rozwiązaniem.
  • Aktualizacje są automatyczne, a użytkownicy nie mogą ingerować w ustawienia lub dezaktywować zabezpieczeń, tak więc firma pozostaje pod ochroną
  • Stosuj polityki w oparciu o lokalizację lub użytkownika i zezwalaj na różne poziomy swobody oraz oszczędzaj czas tworząc nowe polityki korzystając z już utworzonych.